در میان مشاغل سریع و دست یافتنی، پیک موتوری شغلی خاص است. شاید به این دلیل که برای خیلی ها آسانتر از آنچه که هست به نظر می رسد یا شاید هم به این دلیل که برای کسانی که حال و حوصله گشتن آگهی های استخدامی ندارند، از سر ناچاری تبدیل به اولین گزینه می شود.در این مقاله شغل پیک موتوری را به طور کامل به شما عزیزان معرفی می کند .

ساعت کاری پیک موتوری

معمولا ساعت کار پیک موتوری حدود ساعت ۹ صبح تا ۱۷ عصر است.

درآمد پیک موتوری

مدیر یک رستوران در منطقه شش تهران به اقتصادنیوز گفته است: به پیک موتوری که در این رستوران جهت پخش غذا استخدام شده است، ۶۵۰ هزار تومان حقوق ماهانه پرداخت می‌شود و ساعت کاری این رستوران از ۱۱صبح تا ۱۶ بعد از ظهر است.

مدیر یک رستوران دیگر در تجریش می گوید: ساعت کاری این رستوران از ۱۱ صبح تا ۱۲ شب بوده و حقوق ثابت در نظر گرفته شده برای پیک موتوری  یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و علاوه بر این کرایه راه‌های مختلف به وی تعلق می‌گیرد که دریافتی ماهانه او به یک میلیون ۸۰۰ هزار تومان در ماه می‌رسد. همچنین صبحانه، نهار، شام و جای خواب نیز برای او در نظر گرفته شده است.

مدیر یک موسسه خیریه چنین عنوان می کند: برای کارمند پیک موتوری که جهت خالی کردن صندوق‌های این موسسه استخدام شده است یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حقوق پرداخت می‌شود، این در حالی است که از مزایای بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی، حق سوخت و کارانه نیز برخوردار است و دو میلیون تومان سفته و یک ضامن معتبر نیز باید به موسسه معرفی کند. خالی کردن روزانه ۴۰ صندوق این موسسه الزامی است.

در همین مورد مسئول یکی از پیک موتوری‌های به نام تهران می‌گوید که به موتور سواران خود ۲۵ درصد کمیسیون پرداخت می‌کند و سه میلیون تومان سفته همراه با یکی از مدارک شناسایی جهت ضمانت دریافت می‌کند، این در حالی است که هر موتورسوار، به طور میانگین روزانه ۱۰۰ هزار تومان درآمد خواهند داشت.

به گفته مسئول یک شرکت بازرگانی همچنین برای موتور سواران این شرکت یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان حقوق در نظر گرفته شده است و از مزایای بیمه نیز برخوردار هستند.