گویند یک اتاق خواب مرتب از یک تختخواب مرتب آغاز می‌شود، و آخرین مرحله مرتب‌کردن یک تختخواب چیدمان بالش و کوسن است. برترین‌ها نوشت: نحوه چیدمان بالش و کوسن کاملا به خودتان بستگی دارد. می‌توانید آن را بخوابانید، تکیه دهید، ترکیب کنید و یا چیدمان متنوعی به آن دهید. اما می‌توانید از الگوهای پیشنهادی زیر پیروی کنید:

کوسن طرح ایرانی مخملی کد k122 (سایز 40*40 سانتی متر)

چیدمان مینیمالیستی

اگر دلتان می‌خواهد همه چیز بسیار ساده و شیک باشد باید مانند تصویر از سبک مینیمال پیروی کنید. بالش‌های مخصوص خواب را روی تخت قرار داده و دو بالش تزینی به آن‌ها تکیه دهید.

چیدمان سنتی

این شیوه رسمی عبارت است از تکیه‌دادن بالش‌های مخصوص خواب به تاج تخت، اضافه کردن دو بالش تزئینی به آن و قرار دادن یک یا دو کوسن تزئینی طرحدار در پلان آخر. می‌توانید از کوسن‌های استوانه‌ای نیز استفاده کنید.

چیدمان رمانتیک

این سبک باشکوه بهخصوص مناسب تخت خواب‌هایی با تاج بلند است. بالش مخصوص خواب را به تاج تخت تکیه دهید، سپس بالش‌های تزئینی و در پایان کوسن‌های تزئینی را به آن اضافه کنید.

چیدمان شلوغ

این شیوه مناسب تخت‌های بسیار بزرگ و سلطنتی است. در ردیف اول سه بالش مربعی بزرگ قرار دهید، سپس بالش‌های اصلی را قرار داده و در ردیف آخر کوسن‌های تزیینی را قرار دهید.

ابعاد استاندارد بالش: 70 در50 سانتی متر و ارتفاع 15 سانتی متر

ابعاد استاندارد کوسن کوچک: 20 در20 سانتی متر و ارتفاع 15 سانتی متر

ابعاد استاندارد کوسن بزرگ: 40 در40 سانتی متر و ارتفاع 15 سانتی متر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *