املت خوراکی است که مادهٔ اصلی آن تخم‌مرغ است. برای تهیهٔ املت در ماهیتابه روغن یا کره می‌ریزند. وقتی روغن داغ شد تخم‌مرغ‌های همزده شده را به آن اضافه می‌کنند. گاهی املت آماده را تا می‌کنند و داخل آن سبزیجات، پنیر، گوشت پخته شده یا ترکیبی از آنها را قرار می‌دهند.

برای این که املت سبک و پفکی شود گاهی به سفیدهٔ تخم‌مرغ که جداگانه همزده شده (یا تمام تخم‌مرغ همزده شده) شیر، خامه یا حتی آب می‌افزایند. با این روش در مایع اولیه حباب‌هایی ایجاد می‌شود. چون تخم‌مرغ به سرعت پخته می‌شود، حباب‌ها درون آن حبس می‌شوند و بافتی نرم و سبک به املت می‌دهند.

با اینکه قرار است دستور پخت انواع املت ها را برایتان بنویسیم، اما هیچ کدام طعم و مزه املت گوجه فرنگی خودمان را ندارد. مخصوصا که با نان سنگک تازه و پرکنجدی همراه با سبزی خوردن تازه بخورید.

طرز تهیه انواع املت
مواد لازم

  • گوجه فرنگی ۵=عدد
  • تخم مرغ =۲عدد
  • پیاز =۱عدد کوچک
  • رب گوجه فرنگی=یک قاشق سوپخوری
  • نمک فلفل اودویه ومقداری زردچوبه به میزان لازم

طرز تهیه

۱٫    اول پیاز را خوب ریز کرده و در روغن داغ کاملاً سرخ کرده کمی زردچوبه به آن می زنیم تا طلائی شود و بعد گوجه فرنگی ها را پوست کنده یا رنده می کنیم بهتر است پوست آنها را کنده و در تابه می ریزیم و در آن را می گذاریم تا خوب نرم شود.

۲٫    وقتی خوب نرم شد مقدار ربی را که داشتیم اضافه می کنیم و همینطور نمک فلفل ادویه وقتی مواد کاملاً سرخ شد تخم مرغ ها را جدا زده و به مواد اضافه کرده و روی شعله کم بهم می زنیم تا کمی عسلی شود املت ما آماده است