دکمه سرآستین ها دکمه های تزئینی کوچکی هستند که سر آستین لباس های رسمی را در کنار هم قرار می دهند و برای بستن سر آستین مورد استفاده قرار می گیرند.

آن ها در طرح ها، رنگ ها و مدل های مختلف در بازار وجود دارند و شما می توانید به تناسب با لباس و استایل شخصی خود آن ها را تهیه و استفاده کنید.

اما بهتر است بدانید که سطح رسمی بودن این دکمه سردست شیک ها متفاوت است و آن ها را باید متناسب با مراسمی که قصد شرکت دارید انتخاب کنید.

این دکمه ها اگر چه به ظاهر کوچک هستند اما تاثیر به سزایی در زیباتر کردن استایل رسمی شما خواهند داست. آن ها می توانند کادوی مناسبی برای آقایان شیک پوش باشند، شما می توانید ست دکمه سرآستین و کراوات را در راس کادوهای شیک و منحصر به فرد برای آقایان قرار دهید.

می توان دکمه سرآستین ها را در ۴ گروه گنجاند که در اینجا به اختصار به معرفی آن ها می پردازیم، تمام دکمه سر آستین ها برای استایل های رسمی استفاده می شوند اما درجه رسمی بودنشان متفاوت است. در اینجا ما از دکمه سرآستین های کمتر رسمی به رسمی تر می رسیم.

اولین گروه دکمه هایی هستند که آن ها را با نام (Silk Knots) می شناسیم. این دکمه ها رنگی هستند و بیشتر مردان جوان به استفاده از آن ها علاقه نشان می دهند. دومین گروه معمول ترین دکمه سرآستین ها هستند که فلزی بوده و اکثرا نقره ای و طلایی هستند و یک قطعه متحرک دارند. سومین گروه مشابه گروه قبلی هستند با این تفاوت که دیگر قطعه متحرک ندارند و البته از قبلی ها شکننده تر هستند و رسمی ترین دکمه سرآستین ها آن هایی است که طراحی های خاص و منحصر به فرد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *