بدون شک تردمیل برای ورزش هوازی و چربی سوزی وسیله بسیار مناسبی است. اما همانطور که می دانید برای رساندن بدن به مرحله چربی سوزی باید بیش از 15 دقیقه، به طور مداوم ورزش کنید. چون در 15 دقیقه اول بدن فقط قند از دست می دهد.

پس اگر واقعا وقت کمی برای ورزش دارید، توصیه می کنیم حداقل تا 20 دقیقه به تمرین خود ادامه بدهید. این روش را می بایست در شرایط خاص و 6 روز در هفته به کار بگیرید تا موثر واقع بشود.

شرایط خاص در دویدن روی تردمیل قابل اجرا است. وقتی با دستگاه تردمیل کار می کنید 3 فاکتور زمان، سرعت و شیب تحت اختیار شماست. وقتی زمان کمی دارید می توانید با افزایش سرعت یا شیب دستگاه، این کمبود را جبران کنید .

توجه داشته باشید برای از دست دادن 450 گرم چربی باید 3500 کالری بسوزانید. برای اینکه بتوانید در عرض یک هفته این مقدار کالری را بسوزانید باید هر روز در 20 دقیقه ای که زمان دارید، بیشترین کالری ممکن را مصرف کنید. پس بنابراین تمرین شما می بایست خیلی سخت باشد. با گذاشتن دستگاه بر روی شیب 5 درصد بدون افزایش سرعت می توانید در هر جلسه 100 کالری بیشتر از آنچه انتظار می رود، بسوزانید.

 البته فاکتور دیگری که در دست دارید، سرعت است. اگر با شیب 1 یا 2 درصد بتوانید با سرعت 16 کیلومتر در ساعت بدوید همان نتیجه حاصل می شود.

البته با وجود اضافه وزن دویدن با چنین سرعتی غیر ممکن به نظر می رسد. روش پیشنهادی این است که از دو فاکتور سرعت و شیب در کنار هم بهره ببرید.

می توانید شیب دستگاه را روی 3 درصد تنظیم کنید و با سرعتی حدود 8 کیلومتر در ساعت بدوید.

توجه داشته باشید، شما به عنوان یک ورزشکار تازه کار نباید از ابتدا با چنین برنامه ای شروع به ورزش بکنید.

زیرا وقتی آمادگی جسمانی لازم را نداشته باشید، تمرین سخت به عضلات و مفاصل شما آسیب می رساند. بنابراین می بایست به تدریج قدرت بدنی خود را برای داشتن یک تمرین سخت 20 دقیقه ای افزایش بدهید.

20 دقیقه ورزش در روز کار خیلی سختی نیست. از همین امروز شروع کنید. خواهید دید هر هفته سرعت و قدرت بیشتری پیدا می کنید و به زودی می توانید، درهمین زمان کم چربی سوزی مناسبی داشته باشید.